Czytany: 86 raz(y) Brak komentarzy CZYTAJ WIĘCEJ

191562_wiateczna-choinka-bombki-prezenty-nieg
Czytany: 121 raz(y) Brak komentarzy CZYTAJ WIĘCEJ

Turniej Świąteczny w minipiłce siatkowej dziewcząt

Środa, 18. Grudzień 2019 13:29

W minioną niedzielę (15 grudnia 2019) na hali MGOSiR w Koronowie odbył się Turniej Świąteczny w minipiłce siatkowej dziewcząt w kategorii dwójek, trójek oraz czwórek zorganizowany przez KS Spartakus Koronowo.

Łącznie udział wzięło 105 zawodniczek reprezentujących 7 klubów: Stal Grudziądz, Pałac Bydgoszcz, Koset Grudziądz, Spartakus Lniano, Kolibry Olender Sport Mała Nieszawka, SKS Aleksandria i Spartakus Koronowo.

W kategorii czwórek udział wzięło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Dziewczyny grały jeden set do 15 punktów, systemem "każdy z każdym". Do finału mogły awansować drużyny, które uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu w grupie. Z rundy eliminacyjnej awans wywalczyły zawodniczki klubów: Koset Grudziadz, Spartakus Lniano, Pałac Bydgoszcz II i SKS Aleksandria.DSC03140-3 W ćwierćfinałach Grudziądz zmierzył się z Aleksandrią 25:16 , a Lniano z Bydgoszczą 25:17. Mecz o 3 miejsce wygrał klub SKS Aleksandria pokonując zawodniczki Pałacu Bydgoszcz II 2:0 (25:20, 25:12). W meczu o 1 miejsce lepszy i skuteczniejszy okazał się zespół MUKS Spartakus Lniano, który wygrał z Kosetem Grudziądz 2:0 (25:16, 25:17).