VII Turniej Wiosenny w mini piłce siatkowej dziewcząt

Środa, 10. Kwiecień 2019 07:00

DSC06961-3_jzzplW minioną niedzielę (7 kwietnia 2019) na hali MGOSiR w Koronowie odbył się VII Turniej Wiosenny w mini piłce siatkowej dziewcząt w kategorii „dwójek” i „trójek”. Chętnych do gry na naszych parkietach zgłosiło się 126 dziewcząt z 10 klubów. Turniej otworzyli wspólnie pan Burmistrz Patryk Mikołajewski, prezes KS Spartakus – Agnieszka Liegmann oraz V-ce prezes i trener Adrian Bylicki.

Dla większości zawodniczek był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami KINDER+Sport w województwie kujawsko-pomorskich. Gościliśmy również jeden zespół z Wałbrzycha, który już w najbliższą niedzielę zagra w finałach wojewódzkich tego ogólnopolskiego turnieju u siebie w regionie.

W kategorii „dwójek” zmierzyło się 21 zespołów, z czego gospodynie reprezentowało 5 teamów. Rozgrywki odbywały się w trzech grupach, gdzie wszyscy grali systemem „każdy z każdym” jeden set do 15 punktów bez przewagi. Najpierw odbyła się runda eliminacyjna, a następnie runda finałowa. „dwójeczki” rozegrały łącznie  126 meczy, które sędziowały starsze koleżanki z naszego klubu.

U młodych adeptek siatkówki można było niejednokrotnie zobaczyć walkę  i poświecenie o każdy punkt, a radość z każdej wygranej akcji była ogromna. Były łzy radości, szczęścia, ale też i czasami smutku, ale przede wszystkim była świetna zabawa.

Najlepsze w tej kategorii okazały się dziewczęta Jokera Świecie 1, które nie przegrały ani jednego meczu w całym turnieju. Na drugim miejscu podium stanęły dziewczęta MUKS Spartakus Lniano 1, a tuż za nimi zespół Unitas Tuchola 1.

Końcowa klasyfikacja turnieju w kategorii „dwójek”

1.      Joker Świecie 1

2.      MUKS Spartakus Lniano 1

3.      Unitas Tuchola 1

4.      SP Legbąd

5.      KS Stal Grudziądz 1

6.      Joker Świecie 2

7.      MUKS Spartakus Lniano 2

8.      Culmen Chełmno 1

9.      KS Spartakus Koronowo 2

10.  Culmen Chełmno 2

11.  KS Spartakus Koronowo 1

12.  Unitas Tuchola 2

13.  Unitas Tuchola 3

14.  Joker Świecie 3

15.  KS Spartakus Koronowo 3

16.  Culmen Chełmno 3

17.  KS Stal Grudziądz 4

18.  KS Stal Grudziądz 2

19.  KS Stal Grudziądz 3

20.  KS Spartakus Koronowo 4

21.  KS Spartakus Koronowo 5

 

W trójkach zagrało 18 zespołów. Podobnie jak młodsze koleżanki walczyły w 3 grupach po jednym secie do 15 zdobytego punktu systemem „każdy z każdym”. W tej kategorii można już oglądać naprawdę ciekawe akcje jak w dojrzałej siatkówce, które niejednokrotnie zaskakiwały zgromadzoną na trybunach publiczność – rodziny. W tej kategorii zgłosił się do nas po raz pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni zespół z Wałbrzycha, który był właśnie przed ostatnią rundą rozgrywek KINDER+Sport w swoim województwie. Okazaliśmy się być bardzo gościnni i to właśnie dziewczyny z najdalszego krańca Polski zwyciężyły ostatecznie w swojej kategorii nie mając sobie równych.

Nasz klub w tej kategorii reprezentowały dwa zespoły. Bardzo dużego pecha miał pierwszy zespół Spartakusa, który przegrał awans do grupy finałowej o 0,005 pkt. A trzeba przyznać, że w pierwszej rundzie dziewczyny naprawdę grały jedne z najlepszych zawodów w swoim życiu.

Kategoria „trójek” zakończyła się następująco:

1.      MKS Wodociągi Chełmiec Wałbrzych

2.      MUKS Spartakus Lniano

3.      Joker Świecie 2

4.      KS Stal Grudziądz 1

5.      Culmen Chełmno 1

6.      Unitas Tuchola

7.      SKS Aleksandria I

8.      Leg- Tuch

9.      KS Spartakus Koronowo 1

10.  MKS Sokół Mogilno 1

11.  MKS Sokół Mogilno 3

12.  SKS Aleksandria 2

13.  Joker Świecie 3

14.  MKS Sokół Mogilno 2

15.  Joker Świecie 1

16.  KS Sparakus Koronowo 2

17.  Culmen Chełmno 2

18.  KS Stal Grudziądz 2


Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały pamiątkowe koszulki, najlepsze trzy zespoły odebrały puchary z rąk pani prezes klubu Agnieszki Liegmann oraz dyrektora MGOSiRu pana Macieja Makowskiego. Trenerzy zespołów na podium otrzymali również kwieciste prezenty ufundowane przez Pracownie Florystyczną Floral Art pani Moniki Łątki. Wyjątkowe ujęcia z całego turnieju możemy podziwiać dzięki fotorelacji wykonanej przez pana Krzysztofa Różańskiego na jego funpagu :
https://www.facebook.com/KrzysztofRozanskiPhotography/

   

Komentarze użytkowników  
 


Dodaj swój komentarz
Tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę się zalogować lub zarejestrować w serwisie.

Brak komentarzymXcomment 1.0.9 © 2007-2020 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
 

 

Copyright © MGOSiR Koronowo. Design: Projektowanie stron www | Studio WWW