Turniej Świąteczny w minipiłce siatkowej dziewcząt

Środa, 18. Grudzień 2019 13:29

W minioną niedzielę (15 grudnia 2019) na hali MGOSiR w Koronowie odbył się Turniej Świąteczny w minipiłce siatkowej dziewcząt w kategorii dwójek, trójek oraz czwórek zorganizowany przez KS Spartakus Koronowo.

Łącznie udział wzięło 105 zawodniczek reprezentujących 7 klubów: Stal Grudziądz, Pałac Bydgoszcz, Koset Grudziądz, Spartakus Lniano, Kolibry Olender Sport Mała Nieszawka, SKS Aleksandria i Spartakus Koronowo.

W kategorii czwórek udział wzięło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Dziewczyny grały jeden set do 15 punktów, systemem "każdy z każdym". Do finału mogły awansować drużyny, które uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu w grupie. Z rundy eliminacyjnej awans wywalczyły zawodniczki klubów: Koset Grudziadz, Spartakus Lniano, Pałac Bydgoszcz II i SKS Aleksandria.DSC03140-3 W ćwierćfinałach Grudziądz zmierzył się z Aleksandrią 25:16 , a Lniano z Bydgoszczą 25:17. Mecz o 3 miejsce wygrał klub SKS Aleksandria pokonując zawodniczki Pałacu Bydgoszcz II 2:0 (25:20, 25:12). W meczu o 1 miejsce lepszy i skuteczniejszy okazał się zespół MUKS Spartakus Lniano, który wygrał z Kosetem Grudziądz 2:0 (25:16, 25:17).

 Końcowa klasyfikacja w kategorii czwórek:

1. MUKS Spartakus Lniano

2. Koset Grudziądz

3. SKS Aleksandria 

4. KS Pałac Bydgoszcz II

5-8 KS Spartakus Koronowo

      KS Pałac Bydgoszcz I

      KS Stal Grudziądz

      Kolibry Olender Sport Mała Nieszawka

 

 

W kategorii trójek zmierzyło się 9 zespołów, które również zostały podzielone na dwie grupy i grały tym samym system co starsze koleżanki, z tym, że drużyny zajmujące pierwsze i drugie miejsce otrzymywały awans do finału A, a pozostałe zespoły przechodziły do finału B.

W finale A znalazły się : Pałac Bydgoszcz I, Stal Grudziądz I, Koronowo I, Pałac Bydgoszcz 2. Natomiast w finale B: Stal Grudziądz II, Lniano, Stal Grudziądz III, Pałac Bydgoszcz III, Koronowo II. W fazie finałowej w obu grupach ponownie rozgrywano jeden set do 15 punktów.

Końcowa klasyfikacja w kategorii trójek:

 

1. Pałac Bydgoszcz I

2. Stal Grudziądz I

3. Pałac Bydgoszcz II           

4. Koronowo I

5. Lniano

6. Stal Grudziądz II

7. Pałac Bydgoszcz III

8. Stal Grudziądz III

9. Koronowo II

 

W rozgrywkach w kategorii dwójek udział wzięło 11 zespołów. Drużyny również zostały podzielone na dwie grupy i grały tym samym system jak starsze koleżanki, z tym że do 11 punktów. Z każdej grupy do finału awansowały trzy pierwsze drużyny, aby stanąć do walki o miejsca 1-6, a pozostałe do finału B . Z grupy A awans do finału wywalczyły: Pałac Bydgoszcz III, Stal Grudziądz II, SKS Aleksandria. Natomiast z grupy B: Pałac Bydgoszcz II, Pałac Bydgoszcz I, Stal Grudziądz I. W finałach dziewczyny również grały jednego seta, ale do 15 punktów.

 

Końcowa klasyfikacja w kategorii dwójek

1. SKS Aleksandria II

2. Pałac Bydgoszcz II

3. Pałac Bydgoszcz I

4. Stal Grudziądz II

5. Pałac Bydgoszcz III

6. Stal Grudziądz I

7. SKS Aleksandria 1

8. Spartakus Koronowo I

9. Spartakus Lniano

10. Spartakus Koronowo II

11. Stal Grudziądz III

 Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały pamiątkowe medale, a zawodniczki, które zajęły miejsce na podium otrzymały też nagrody rzeczowe. 

Podczas turnieju można było niejednokrotnie zobaczyć walkę i poświecenie o każdy punkt. Były łzy radości, szczęścia, ale też i czasami smutku, ale przede wszystkim była świetna zabawa :)

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju na stronie FACEBOOK pana Krzysztofa Różańskiego.

Pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom pomagającym w organizacji i przeprowaszeniu tego turnieju i sponsorom - SELENKA WIENIEC ZDRÓJ za ufundowanie wody dla zawodniczek.

Zawody odbyły się przy wsparciu z dotacji Gminy Koronowo.

 

Przy okazji życzymy wszystkim naszym sympatykom zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytany: 1558 raz(y) Brak komentarzy CZYTAJ WIĘCEJ
 

 

Copyright © MGOSiR Koronowo. Design: Projektowanie stron www | Studio WWW