W Koronowie widać aktywnych

Czwartek, 08. Czerwiec 2017 12:34


Europejski Tydzień Sportu od kilku lat jest już stałą pozycją w koronowskim kalendarzu wydarzeń sportowo-rekreacyjnych. Impreza ta jest korespondencyjnym pojedynkiem miejscowości z całego kraju o podobnej ilości mieszkańców.

Ze wzgl. właśnie na ten parametr ustalonych zostało aż sześć kategorii, z czego Koronowo rywalizowało w III, tj. miast i gmin o liczbie mieszkańców w przedziale 7,5-15 tys. W latach poprzednich udało się zajmować miejsca wśród dziesięciu najaktywniejszych ośrodków kraju. Kryterium konkursowe, jak co roku to aktywność fizyczna mieszkańców.


Podczas edycji 2017’ instytucje, stowarzyszenia oraz osoby reprezentujące prywatne inicjatywy zorganizowały 101 wydarzeń ruchowe w okresie od 26 maja do 1 czerwca, które zgromadziły 7 950 uczestników. Były to turnieje piłki siatkowej, nożnej, czy ręcznej zarówno dla dzieci, czy dorosłych. Rozegrano również szereg meczów tenisa stołowego i ziemnego. Nowopowstałe stowarzyszenie Rowerowe Koronowo zorganizowało pierwszy wspólny rajd, a do tego bardzo dużą aktywnością wykazywali się mieszkańcy korzystający ze ścieżek pieszo-rowerowych, skateparku, czy też parku rekreacyno-rehabilitacyjnego. W końcu do klasyfikacji dołączono także inne formy aktywności związane ze sportami siłowymi, czy też fitnessem dla Pań.

Oddzielna klasyfikacja dotyczy uczestników Testu Coopera /bieg 12-minutowy/, który w tym roku zaliczyła rekordowa ilość 377 osób.

Budujące jest to, że we wszystkich wyżej wymienionych liczbach odnotowany został znaczący wzrost. W roku ubiegłym wystartowało blisko 7 tys. osób, a w Teście Coopera pobiegło 281.

W akcji wzięły udział nastepujące organizacje:

1. MGOSiR Koronowo /koordynator projektu

2. Centrum Sportu Kamaga

3. Przedszkole Samorządowe w Koronowie

4. Spartakus Koronowo

5. Victoria Koronowo

6. Szkółka Piłkarska CR Jacko

7.KS Mikrut Koronowo

8. Przedszkole Misiowa Chata

9. KS Koronowo

10. Gimnazjum nr 1 Koronowo

11. Szkoła Podstawowa nr 2 w Koronowie

12. Zakład Karny w Koronowie

13. Stowarzyszenie Rowerowe Koronowo

14. Mieszkańcy Koronowa, osoby indywidualne

 

Jak Koronowo wypadnie na tle tegorocznej konkurencji przekonamy się w okolicach połowy września, kiedy nastąpi podsumowanie akcji i ogłoszenie wyników, trzymajmy więc kciuki !!!

 

Sprawozdanie można zobaczyć TUTAJ

dodał J. Jasionowicz

 

 


Czytany: 602 raz(y) Brak komentarzy CZYTAJ WIĘCEJ
 

 

Copyright © MGOSiR Koronowo. Design: Projektowanie stron www | Studio WWW