Sportowe święta w Koronowie

Poniedziałek, 11. Grudzień 2017 09:09

IMG_20171210_090232

KS Spartakus w tym roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizował Świąteczny Turniej w Mini Siatkówce Dziewcząt. Zawody rozegrane zostały w dwóch grupach wiekowych.

Pierwszą grupę tworzyły najmłodsze zawodniczki Spartakusa – grupa niebieska pani Małgorzaty Lasoty. Po zaciętej walce „każdy z każdym” zwyciężyły Helena Jakielska i Antonina Kępa. Warto wspomnieć, że jest to pierwszy taki duży turniej dla tej grupy wiekowej, dlatego dziewczęta grały w uproszczoną siatkówkę.

Do zawodów w kategorii starszych dwójek zgłosiły się 24 zespoły z naszego województwa:IMG_20171210_114054

Joker Świecie, SKS Aleksandria, Spartakus Lniano, KS Stal Grudziądz, Culmen Chełmno oraz 9 drużyn gospodyń. Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których mecze toczyły się „każdy z każdym”.

W całym turnieju rozegrano 120 meczy.

Po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie finale zwyciężyła połączona drużyna Spartakus Lniano/Joker Świecie, drugie miejsce zajęły reprezentantki KS Stal Grudziądz II, a trzecie miejsce przypadło gospodyniom z Koronowa w składzie Amelia Czerwińska, Julia Stępień i Ola Jakielska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, torbę niespodzianek świątecznych, a najlepsze zespoły medale oraz puchary.