Wda Świecie wygrywa Koronowo Cup 2011’

Poniedziałek, 31. Styczeń 2011 09:12

W hali koronowskiego MGOSiR-u odbył się drugi turniej piłkarski cyklu Koronowo Cup 2011'. Tym razem do rywalizacji przystąpiły zespoły trampkarzy /rocznik 1996-97/, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne.

5 Cis Cekcyn

Każda drużyna rozegrała cztery spotkania ze wszystkimi ekipami swojej grupy, dzięki czemu ustalona została końcowa klasyfikacja eliminacji i wyłoniły się drużyny, które awansowały do fazy finałowej. Grupę „A" zwyciężyła Wda Świecie, która pokonała 2:1 MUKS 15, 7:0 Gryfa, 4:0 Gimnazjum z Dobrcza i zremisowała z Chemikiem 2:2. Prawo gry o III miejsce uzyskał zespół MUKS 15. W grupie „B" bezkonkurencyjni byli gospodarze, którzy odnieśli komplet zwycięstw. W pokonanym polu zostawili: Chemika 2:1, Cisa 8:0, Rawysa 4:1 i Gwiazdę 2:1. Za ich plecami uplasował się Chemik, uzyskując prawo gry o najniższe miejsce podium.
Spotkanie o III miejsce miało bardzo napięty przebieg, mimo strzelenia pierwszej bramki przez zawodników Chemika nie udało się temu zespołowi utrzymać korzystnego rezultatu. Trzy gole MUKS 15 ustaliły wynik na 3:1 na rzecz tego drugiego zespołu i to właśnie MUKS 15 BKS Bydgoszcz zajął trzecie miejsce w turnieju. Finał należał do jednego zespołu - Wdy Świecie, która lepiej zniosła trudy walki w fazie eliminacyjnej. Strzelone pięć goli jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania rozwiało wszelkie wątpliwości. Victoria zdobyła się tylko na honorowe trafienie i musiała zadowolić się drugą lokatą w turnieju, Wda Świecie zaś została jego tryumfatorem.
10. Gryf Sicienko
Dyrektor MGOSiR Maciej Makowski wręczył najlepszym zespołom okolicznościowe puchary i medale, a także sprzęt sportowy dofinansowany przez firmę Zina Sport z Bydgoszczy. Najlepszym strzelcem turnieju został Krystian Born zdobywca 12 bramek, najskuteczniejszym bramkarzem okazał się Bentlejewski Tomasz z Wdy Świecie.
Przez cały czas trwania piłkarskich zmagań prowadzono „na żywo" relację za pośrednictwem portalu sportzanmi.pl. Organizatorem imprezy jest Victoria Koronowo przy współpracy z miejscowym MGOSiR-em. Turniej Koronowo Cup 2011' odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starosty Powiatu Bydgoskiego i Burmistrza Koronowa. Patronem medialnym jest TVP Bydgoszcz, a także Portal Sportznami.pl, sponsorem technicznym Zina Sport. Kolejna odsłona turnieju odbędzie się 13 lutego, wówczas do rywalizacji przystąpią zespoły młodzików /rocznik 1998-1999/.