Olimpia Grudziądz wygrywa Turniej Orlików Koronowo Cup 2011’

Poniedziałek, 28. Luty 2011 09:39

Trwa druga edycja młodzieżowego turnieju Koronowo Cup 2011'. Do tej pory odbyły się turnieje juniorów, trampkarzy, młodzików i orlików. W minioną niedzielę rywalizowali chłopcy w tej ostatniej kategorii wiekowej /10 - 11 lat/. Do hali MGOSiR Koronowo stawiło się 12 ekip, które organizatorzy podzielili na trzy grupy. Po serii meczów rozgrywanych systemem „każdy z każdym" końcowa klasyfikacja rundy eliminacyjnej przedstawiała się następująco:
4. Wda 2001 Świecie 1 pkt.
W myśl regulaminu turnieju w fazie finałowej spotkały się drużyny, które zajęły te same miejsca w swoich grupach. Trójmecz o miejsca X - XII najlepiej udał się ekipie Chemika i to ten zespół zajął X lokatę wyprzedzając Gwiazdę 2000 /0:0/ i Wdę 2001 /3:0/, wynik meczu Gwiazda - Wda 2:0. W śród drużyn grających o miejsca VII - IX najlepszy bilans miała Olimpia /KRD, pokonując 2:0 Cisa Cekcyn i remisując 1:1 z Unią Solec. Cis natomiast zwyciężył Unię zajmując VIII miejsce i zepchnął ją jednocześnie na IX lokatę. Miejsce IV wywalczyła Victoria, która zwyciężyła 1:0 Orła Wałcz i 2:0 Gwiazdę 2001. Bezpośredni pojedynek Orła i Gwiazdy zakończył się wysokim zwycięstwem 6:0 tych pierwszych, co pozwoliło im zająć V miejsce w turnieju, Gwiazda musiała się zadowolić VI lokatą. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się mecze, przydzielające poszczególne miejsca na podium. Najpierw Włókniarz zwyciężył Wdę 2000 1:0, potem zremisował bezbramkowo z Olimpią /Vadain. Ostatni mecz między Wdą a Olimpią zakończył się zwycięstwem 2:0 dla ekipy Grudziądza, która ostatecznie zwyciężyła w całym turnieju. Drugie miejsce przypadło w udziale drużynie z Torunia, a najniższą pozycję podium zajęła Wda Świecie. Organizatorzy wręczyli najlepszym zespołom medale, puchary i nagrody rzeczowe, dofinansowane przez Salonik Piłkarski Zina Sport z Bydgoszczy. Wyróżniono również najlepszego strzelca turnieju, którym został Miłosz Pająkowski z Victorii, a także bramkarza Dawida Jędrosia z Olimpii /Vadain. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Koronowa Stanisław Gliszczyński, którego reprezentował zastępca Leszek Czerkawski. Turniej współfinansowany był ze środków Urzędu Miejskiego w Koronowie. Organizatorami Koronowo Cup 2011' są Victoria i MGOSiR Koronowo, a Honorowy Patronat przyjęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Starosta Bydgoski Wojciech Pożych, patronat medialny sprawuje TVP Bydgoszcz. Wsparcia logistycznego imprezie udziela portal społecznościowy Sportznami.pl.

Fotorelacja z turnieju dostępna będzie w galerii serwisu.