Turniej Orlików Koronowo Cup dla AZS Bydgoszcz

Poniedziałek, 12. Marzec 2012 10:23

Turniejowy maraton - Koronowo Cup 2012' zbliża się do końca. W miniony weekend do Koronowa zjechały zespoły orlików z 10 klubów województwa kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, które organizatorzy rozstawili w dwóch grupach eliminacyjnych.

5. UKS Polonia Bydgoszcz

W części finałowej zmierzyły się zespoły, które zajęły te same miejsca w grupach i tak w meczu o IX i X lokatę UKS Polonia Bydgoszcz zwyciężyła z Olimpią Wtelno 2:1. Miejsce VII zajął Chemik I Bydgoszcz ogrywając 1:0 Gwiazdę /VIII/. Gospodarze - Victoria/Akomp Koronowo pokonała Elanę Toruń 2:0 w meczu, którego stawką były pozycje V-VI. O najniższe miejsce na podium Huragan Pobiedziska stoczył zacięty bój z UKS Szóstką Śrem ulegając 1:2. Natomiast w finale AZS Bydgoszcz w takim samym stosunku zwyciężył Chemik II Bydgoszcz i został najlepszym zespołem turnieju. Trzy pierwsze drużyny otrzymały puchary i medale ufundowane przez Wyższą Szkołę Gospodarki z Bydgoszczy oraz sprzęt sportowy marki Zina. Najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek został Norbert Kobyliński z AZS Bydgoszcz, natomiast za najlepszego bramkarza uznano Kamila Pietrowskiego z UKS Szóstki Śrem. Organizatorem Turnieju Orlików Koronowo Cup 2012' była Victoria Koronowo przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz portalem internetowym Sportznami.pl.